Verdachte opgepakt na gefilmde mogelijke verkrachting Koningsdag

Advertentie
AMSTERDAM (ANP) – De politie heeft een verdachte aangehouden in het onderzoek naar een video waarop twee personen tijdens Koningsdag in Amsterdam seks lijken te hebben tussen geparkeerde auto’s op de Keizersgracht. De aanhouding volgt nadat de betrokken vrouw melding had gedaan van verkrachting, meldde de politie dinsdag.
Verdere details over de verdachte zijn niet bekendgemaakt. “Omwille van het verdere onderzoek en in het bijzonder vanwege het welzijn van de vrouw, is het team seksuele misdrijven terughoudend met het delen van verdere informatie”, aldus de politie. Wel werd eerder bekend dat de twee elkaar kenden.
De beelden van het duo werden veelvuldig gedeeld op sociale media. De politie herhaalt de oproep daarmee te stoppen. “Dit is niet alleen traumatisch voor de vrouw, ook is het strafbaar.” De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema riep ook al op beelden van “meisjes en vrouwen in kwetsbare situaties tijdens Koningsdag” te verwijderen.
ANP