Gemeenten halen mensen na schulden sneller uit BKR-registratie

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Van onze redactie

UTRECHT (ANP) – In meer gemeenten worden de inwoners sneller uit de BKR-registratie gehaald nadat ze zijn geholpen met grote schulden. Eerst was de registratietermijn vijf jaar. Nu stappen 41 middelgrote gemeenten over op een termijn van zes maanden, bevestigt een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na berichtgeving van de NOS.

De vier grootste gemeenten stapten eerder al over op een registratietermijn van zes maanden. De VNG-woordvoerder verwacht dat veel andere gemeenten nog zullen volgen. De VNG riep in februari alle gemeenten op om de registratietermijn te verkorten. Na het afronden van schuldenregelingen van de gemeente zijn deze mensen schuldenvrij. Als ze jarenlang in het register van het BKR staan, blijven ze nadelige gevolgen ondervinden. Zo kan dat een probleem zijn bij het afsluiten van een hypotheek.

Bij het Bureau Krediet Registratie (BKR) staan leningen van mensen geregistreerd en of zij op tijd aflossen. Ook moeten gemeenten het melden als zij een inwoner helpen met een schuldenregeling. Het gaat om schulden die niet binnen drie jaar zelf af te lossen zijn.

De VNG wil een document maken voor andere gemeenten die ook willen overstappen op de termijn van zes maanden. “Zo zijn er nog veel openstaande vragen”, zegt de woordvoerder. “Dat zijn praktische dingen, zoals ‘wanneer begint de registratietermijn?’ of ‘wat als mensen het schuldhulptraject niet hebben afgerond?’ Die vragen van gemeenten willen we dus nog gaan beantwoorden.”

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • LAM jouw museum
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.