Sinterklaas legt aan bij Dieuwertje Blokkade

Advertentie
Sinterklaas is veilig gearriveerd in Nederland. De goedheiligman en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen bij de (fictieve) Dieuwertje Blokkade in een niet nader genoemde plaats. Zijn intocht is zaterdagmiddag live te volgen in het Sinterklaasjournaal op NPO 3.
De landelijke intocht is dit jaar anders dan anders. Vanwege de coronamaatregelen mag er geen publiek bij zijn, waardoor de locatie van aankomst niet vooraf bekend is gemaakt. Na aankomst gaat Sinterklaas direct door naar het Grotepietenhuis, waar hij verblijft tijdens zijn bezoek aan Nederland.
Over de plek waar de sint en zijn pieten aan zouden komen, werd afgelopen week volop gespeculeerd. In het Sinterklaasjournaal, dat maandag begon, koerste Pakjesboot 12 eerst af op het fictieve plaatsje Zwalk, waar Matthijs van Nieuwkerk als burgemeester de scepter zwaaide. Later lieten bijna alle burgemeesters in het land weten dat Sinterklaas welkom was in hun gemeente. Op meerdere plekken in het land werden opnames gemaakt voor het Sinterklaasjournaal. De NTR, die het programma maakt, wilde vooraf niets kwijt over de exacte locatie.
Op het nippertje
Presentator Jeroen Kramer, die Sinterklaas net als elk jaar ook nu ontving, stond hem op te wachten op de Dieuwertje Blokkade. Hij legde uit dat het Sinterklaasjournaal “gisteravond op het nippertje” was geïnformeerd door Sinterklaas omdat “Sinterklaas niet in Nederland wilde aankomen zonder dat het Sinterklaasjournaal er bij zou kunnen zijn”. Omdat Jeroen Kramer de sint niet in zijn eentje wilde ontvangen, wilde hij het wel gezellig maken en regelde hij een fanfare.
De Dieuwertje Blokkade is gemaakt omdat Dieuwertje Blok dit jaar voor de 20e keer het Sinterklaasjournaal presenteert, zo legde Kramer uit.
BuzzE