Reinout Oerlemans gaat speelfilm maken met Monique van de Ven

Reinout Oerlemans gaat, als de financiering rond is, volgend jaar zijn derde speelfilm maken met Monique van de Ven. Dat heeft de 72-jarige actrice maandagavond bevestigd aan het ANP. Oerlemans hintte in talkshow Eva dat hij bezig was met het project.
“Ik ga het project doen met Reinout, als de financiering rond is”, meldde Van de Ven. Het wordt haar eerste filmrol sinds 2018. Het project gaat over een ouder acteursechtpaar van wie de vrouw, een Nederlandse, is getrouwd met een Amerikaan. Het scenario is mede geschreven door Edwin de Vries.
Wie haar mannelijke tegenspeler wordt, wil Van de Ven nog niet delen. Zij ontkent echter dat het Dustin Hoffman is, iets wat Eva Jinek suggereerde in de uitzending. “Dustin suggereerde jaren geleden dat we samen een film moesten gaan maken”, legde ze uit. “We hebben er toen ook wel over gepraat. Maar hij is inmiddels ruim in de tachtig, dus te oud om een man van begin zeventig te spelen.”
Oerlemans maakte als regisseur eerder de films Komt een vrouw bij de dokter (2009) en Nova Zembla (2011). Beide titels trokken ongeveer een miljoen bezoekers naar de bioscopen.
BuzzE