Poolse ESF-inzending draagt alle landen op jurk, behalve Israël

Advertentie
De Poolse songfestivalinzending Luna heeft een duidelijke boodschap tegen Israël afgegeven. Op Instagram deelt de zangeres een video waarin ze een rode jurk draagt met daarop foto’s van alle deelnemende landen, behalve Israël.
Op de jurk, die al dan niet toevallig dezelfde puntschouders heeft als de outfit van de gediskwalificeerde Joost Klein, staat het motto van dit jaar: United by Music. Op haar gezicht staat de tekst ‘no war’. In het bijschrift heeft Luna alle 36 vlaggen van de 37 deelnemende landen gezet. De vlag van Israël ontbreekt ook daar.
Luna is niet de eerste artiest die zich uitspreekt tegen Israël. Eerder vroeg de Ierse inzending Bambie Thug om een diskwalificatie van Israël. De Noorse puntengeefster Alessandra is zaterdagavond niet te zien, omdat er sprake is van “een genocide” in Gaza, zo zei ze op Instagram.
BuzzE