Politieonderzoek in afgebrande panden Arnhem afgerond

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

ARNHEM (ANP) – Het onderzoek in de panden in Arnhem die vorige week in brand stonden is afgerond, meldt de politie. De ODRA (Omgevingsdienst Regio Arnhem) is nog aan het opruimen, aldus een politiewoordvoerster. Er is “geen indicatie” dat er slachtoffers zijn gevallen.

Medewerkers van de Forensische Opsporing Oost-Nederland konden sinds afgelopen weekend onderzoek doen. Een deel van het blok waar de brand woedde moest gesloopt worden om de brand te blussen. Het blok is instabiel geworden door de brand.

De politie heeft op de ochtend van de brand “met man en macht” geprobeerd iedereen uit de panden te halen. Er is nog steeds niemand als vermist opgegeven. Mocht er “toch nog iets” worden gezien dat duidt op een lichaam, dan wordt de politie geïnformeerd.

Tips

De politiewoordvoerster laat weten dat onder meer sporenonderzoek is gedaan. Verder is de politie “enorm goed geholpen” door de tips en camerabeelden die omwonenden en ondernemers hebben gedeeld. Hoeveel tips er binnenkwamen kan ze “niet precies aangeven”.

Drie mannen zijn het afgelopen weekend aangehouden. Zij worden verdacht van opzettelijke brandstichting. Dinsdag meldde het Openbaar Ministerie (OM) dat er geen aanwijzingen zijn voor “een doelgerichte aanslag” op het pand van feestwinkel SoLow, waar de brand begon. Over het motief voor de brand en de manier waarop er brand werd gesticht doen politie en OM geen mededelingen, omdat dit het onderzoek zou kunnen schaden.

Tientallen bewoners moeten nog horen of en wanneer ze terug kunnen naar hun huizen. Van de mensen die halsoverkop hun huis moesten verlaten, zijn er volgens een woordvoerder van de gemeente de afgelopen dag zes naar de speciaal ingerichte noodbalie gekomen. Zij hadden bijvoorbeeld hun rijbewijs of paspoort niet mee kunnen nemen bij het verlaten van hun huis en konden deze bij de gemeente laten vervangen.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • LAM jouw museum
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.