Nog tien verdachten vast voor opruiing tot terrorisme op TikTok

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Van onze redactie

ROTTERDAM (ANP) – Van de veertien merendeels minderjarigen die vorige week zijn opgepakt op verdenking van opruiing tot terrorisme op sociale media, zitten er nog tien vast. De overige vier zijn niet voorgeleid aan de rechter-commissaris. Ze blijven wel verdachte in de zaak, zegt een woordvoerster van het Openbaar Ministerie. De verdachten zijn tussen de 14 en 30 jaar oud.

De politie verrichtte de arrestaties dinsdag op verschillende plaatsen. De verdachten zouden onder meer op TikTok hebben geprobeerd anderen aan te sporen tot het plegen van terroristische misdrijven.

Verschillende politie-eenheden doen onderzoek. Acht arrestaties zijn verricht door de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies (LO). Zeven van hen zijn vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die besloot het voorarrest met veertien dagen te verlengen. De zeven zijn allen minderjarig.

De twee verdachten die door de Rotterdamse politie zijn opgepakt, blijven eveneens in voorarrest. Dit geldt ook voor de verdachte die door de politie in Amsterdam is aangehouden. De politie in Den Haag hield drie verdachten aan. Zij zijn weer op vrije voeten gesteld.

Het OM doet verder geen mededelingen, vanwege de jonge leeftijd van een deel van de verdachten en de lopende onderzoeken.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • LAM jouw museum
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.