Erica Terpstra had niet meegedaan aan Sintfilm met Zwarte Piet

Advertentie
Erica Terpstra had niet meegedaan aan De Grote Sinterklaasfilm als er Zwarte Pieten in hadden gezeten. Ook Peter R. de Vries, die een klein rolletje in de film vervult, was anders niet van de partij geweest.
“Toen ik gebeld werd om mee te doen had ik onmiddellijk twee vragen,” vertelt de oud-topsporter aan tafel bij Jinek. “Wat doen we met corona? Want we kunnen niet op anderhalve meter met Sinterklaas praten,” legt Terpstra uit, die nu eigenlijk op pad zou zijn voor haar reisprogramma Erica op Reis. “En wat doen we met de Zwarte Pieten?”
Het antwoord: in de nieuwe film heeft Sinterklaas helemaal geen Pieten. “En ook geen knechten, maar medewerkers. Hij geeft een groots feest en dat kan hij alleen maar doen met medewerkers.” Volgens Erica, die in de nieuwe Sintfilm burgemeester speelt, is Zwarte Piet nooit racistisch bedoeld. “Mensen die nog steeds aan die traditie hangen zijn voor mij ook geen racisten. Maar als je weet dat mensen gekwetst worden en gepest worden met Zwarte Piet, dan kun je toch compassie hebben?”
Ook Peter R. de Vries had een vraag gesteld over de Pieten. “Ik zou ook niet meespelen in een film met Zwarte Pieten.”
BuzzE