David Sylvian herdenkt goede vriend Ryuichi Sakamoto
![](https://admin.ditjesendatjes.nl/wp-content/uploads/David-Sylvian-herdenkt-goede-vriend-Ryuichi-Sakamoto.jpeg)
Met drie posts op Instagram heeft de Britse popmuzikant David Sylvian stilgestaan bij de dood van Ryuichi Sakamoto. De 71-jarige Japanner overleed afgelopen week aan de gevolgen van kanker.
De eerste van de drie posts is een citaat van de dichter Jack Gilbert: “Ik geloof dat Icarus niet faalde toen hij viel, maar hij bereikte het einde van zijn triomf.” Op de tweede is een zwart-witfoto van Sakamoto te zien met zijn gezicht van de camera afgekeerd. De laatste toont zijn geboorte- en sterfdag.
Sylvian werd aan het eind van de jaren zeventig bekend met zijn band Japan. In ons land scoorde hij een hit met Adolescent Sex. In de jaren tachtig ging de Brit solo. Hij kwam in aanraking met Sakamoto en de twee werden goede vrienden. Zo werkte Sylvian mee aan de soundtrack van de film Merry Christmas, Mr Lawrence die Sakamoto maakte. Sylvian zong Forbidden Colours. Dat nummer werd een bescheiden hit. De twee maakten in 1987 het album Secrets of the Beehive uit. In 2001 schreef de Brit Engelstalige teksten voor het project Zero Landmine van Sakamoto. Twee jaar later kwamen ze met de ep World Citizen.
Yellow Magic Orchestra
Naast Sylvian herdenken tal van andere muzikanten Sakamoto. Hij wordt geroemd voor het werk met zijn band Yellow Magic Orchestra en het pionierswerk dat de band in de jaren zeventig verzette voor de elektronische muziek. Sakamoto is het tweede lid van het trio dat dit jaar is overleden. Drummer Yukihiro Takahashi overleed in januari aan de gevolgen van een hersentumor.
Begin dit jaar kwam na zes jaar weer een album van Sakamoto uit. Hij zou ook weer op tournee gaan. Zo stond er voor volgende week een concert in Parijs op het programma en zou hij in juni in Manchester te zien zijn.
BuzzE