Chantal Janzen: gek dat serie over samengesteld gezin ontbrak

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Van onze redactie

Het is eigenlijk gek dat er geen Nederlandse series over samengestelde gezinnen te zien zijn op televisie, vindt Chantal Janzen. “Dat moest gewoon gemaakt worden, dat idee had ik al heel lang”, zegt de actrice, die in het dagelijks leven zelf een samengesteld gezin heeft. Ze maakte daarom met regisseuse Will Koopman de Videoland-serie Eén Grote Familie.

De 44-jarige Janzen weet als geen ander wat er allemaal bij komt kijken wanneer je met een partner en zijn kinderen gaat samenwonen. “Ik zit al zestien jaar in een samengesteld gezin. Ik kreeg er niet alleen mijn nieuwe liefde bij, maar ook drie kinderen.” In het begin dacht Janzen alles makkelijk aan te kunnen, vertelt ze. “Maar het is pittig, hoe lief, leuk en makkelijk de kinderen ook zijn, wat ze in mijn geval waren.”

Het blijft volgens haar een heftige verandering in je leven. “Hoe goed het ook gaat. Je krijgt te maken met kiezen, verdriet, verliefdheid, dat niet altijd kunnen uiten met de kinderen erbij.” Hoewel haar gezin een van de mooiste dingen is die haar is overkomen, is het absoluut hard werken. Janzen heeft naar eigen zeggen altijd geroepen hier iets over te willen maken. “Zo’n vier jaar geleden werd het pas echt concreet.”

De tijd

Janzen werkte samen met Koopman voor de serie Divorce over koppels die gaan scheiden en sindsdien zijn ze bevriend. De twee bespraken het idee van Janzen om iets te maken over een samengesteld gezin. “Maar het lukte nooit met onze agenda’s.” De actrice wilde het maken van een serie, wat het idee werd, “niet even combineren met wat anders”. “Daardoor hebben we uiteindelijk de tijd gehad om goede schrijvers te vinden en echt een goed script te maken.”

Het resultaat is de dramaserie Eén Grote Familie, over Julia (Janzen) die met haar twee dochters en zoon bij haar nieuwe vriend Taco (Lykele Muus) en zijn twee dochters en zoon intrekt. Het is bewust geen komedieserie. “Dat wilde ik niet. Daar vind ik het onderwerp te veelomvattend voor”, zegt Janzen. Het onderwerp is een onuitputtelijke inspiratiebron en een vervolgseizoen is zeker denkbaar. “Zeker weten, dat zou ik heel erg leuk vinden.”

De actrice zou het mooi vinden als de serie, die vanaf deze zaterdag te zien is bij Videoland, een gesprek tussen ouders en kinderen oplevert die in hetzelfde schuitje zitten. “Kinderen zitten in hun eigen universum, en dat moet ook. En een kind denkt misschien over de ouders: jullie zijn toch verliefd. Maar dat betekent niet dat wij dit alles leuk vinden.” Ook als ouder heb je verdriet na een relatiebreuk, zegt Janzen. Het zou mooi zijn als ook dat besproken wordt. “Dat een kind vraagt: heb jij ook veel gehuild mam.”

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • LAM jouw museum
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.