Bond: laat festivals en sportkoepels politie-inzet betalen
Extra politie-inzet bij bijvoorbeeld voetbalwedstrijden en festivals moet worden betaald door de organisatoren. Daarvoor pleit politiebond ACP. Deze meerkosten worden nu opgebracht door de belastingbetaler en dat is “niet alleen oneerlijk, maar ook onhoudbaar”, zegt de bond.
“Terwijl evenementorganisatoren en sportbonden recordwinsten boeken, draait de belastingbetaler op voor de kosten en blijven politiemensen achter met een compleet scheve werk-privébalans.” Daarom is het volgens de ACP “tijd om de rollen om te draaien: wie gebruikt, betaalt”.
De bond ziet een aantal voordelen als de extra kosten van politie-inzet worden verhaald. Het zou organisatoren dwingen om meer eigen beveiliging in te zetten en hun evenement strakker te plannen.
Ook kan het uitgespaarde geld direct weer worden geïnvesteerd, zodat de werkdruk bij de politie daalt en politiemensen weer terugkomen “in de wijk, op straat en op plekken waar ze écht nodig zijn”, aldus waarnemend ACP-voorzitter Ramon Meijerink. Hij kan geen exacte bedragen noemen die met de extra politie-inzet zijn gemoeid, maar het gaat in elk geval om “een aantal miljoenen. Alleen al de inzet van een waterwerper kost tienduizenden euro’s per dag.”
BuzzE